Quantcast
اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

اندازه: 1,32 MB

دسته بندی: - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش:122 بازدید

تعداد اسلاید:

ارسال توسط:

تاریخ ارسال:۱۰ آذر ۱۳۹۵

به روز رسانی در:۱۰ آذر ۱۳۹۵

دانلود این پاورپوینت : این فایل رایگان را پس از کلیک روی دکمه دانلود ،دریافت کنید.
ویژگیهای پاورپوینت های پولی(غیر رایگان):کیفیت محتوا بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت ، هیگونه تبلیغ از سایت و غیره در پاورپوینت نخواهد بود.
به این پاورپوینت امتیاز بدهید.
اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی تنش پسماند تنش پسماند در قطعات و اجزاء مکانیکی به تنشی گفته می شود که حتی بعد از برداشتن نیروهای خارجی در درون قطعه باقی می ماند . . تنش پسماند با توجه به اندازه، علامت و توزیعش نسبت به تنش خارجی می تواند مفید یا مضر باشد. روش سوراخکاری مرکزی این روش تکنیک بسیار مدرنی است که برای اندازه گیری تنش پسماند با استفاده از کرنش آزاد شده به کار می رود. به طورخلاصه می توان این روش را به شش مرحله اصلی تقسیم کرد: ۱- نصب کرنش سنج سه المانی بر روی قطعه کار و در جایی که تنش پسماند آن قسمت باید انداز ه گیری گردد. ۲- ارتباط شبکه های سیمی گیج با قسمت نشان دهنده کرنش. ۳- نصب بوش راهنمای دقیق سوراخ کاری در مرکز دستگاه کرنش سنج. ۴- ایجاد سوراخ کوچک بر روی قطعه کار بعد از صفر کردن و بالانس کردن دستگاه. ۵- خواندن کرنش آزاد شده مربوط به تنش پسماند داخل قطعه کار. ۶- استفاده از روابط موجود و بدست آوردن ماکزیمم تنش و زاویه آن نسبت به گیج های کرنش سنج. روش سوراخکاری مرکزی یک تست نیمه مخرب بر روی قطعات می باشد که معمولا با توجه به عمق سوراخ و قطر آن که در محدوده ی ۳⁄۱۶in -1⁄۳۲ (mm4.8-0.8) است، اثر مخرب زیادی بر روی قطعه ایجاد نخواهد کرد.در بعضی از آزمایشات معمولا سوراخ بعد از عملیات برداشته خواهد شد. معمولا این عمل توسط سنباده و یا سنگ زدن انجام می شود. البته باید دقت شود که بر اثر سنباده زدن تنش پسماند جدیدی بر روی سطح قطعه ایجاد نشود. اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
0

اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

تنش پسماند

تنش پسماند در قطعات و اجزاء مکانیکی به تنشی گفته می شود که حتی بعد از برداشتن نیروهای خارجی در درون قطعه باقی می ماند .
. تنش پسماند با توجه به اندازه، علامت و توزیعش نسبت به تنش خارجی می تواند مفید یا مضر باشد.
روش سوراخکاری مرکزی

این روش تکنیک بسیار مدرنی است که برای اندازه گیری تنش پسماند با استفاده از کرنش آزاد شده به کار می رود. به طورخلاصه می توان این روش را به شش مرحله اصلی تقسیم کرد:
۱- نصب کرنش سنج سه المانی بر روی قطعه کار و در جایی که تنش پسماند آن قسمت باید انداز ه گیری گردد.

۲- ارتباط شبکه های سیمی گیج با قسمت نشان دهنده کرنش.

۳- نصب بوش راهنمای دقیق سوراخ کاری در مرکز دستگاه کرنش سنج.

۴- ایجاد سوراخ کوچک بر روی قطعه کار بعد از صفر کردن و بالانس کردن دستگاه.

۵- خواندن کرنش آزاد شده مربوط به تنش پسماند داخل قطعه کار.

۶- استفاده از روابط موجود و بدست آوردن ماکزیمم تنش و زاویه آن نسبت به گیج های کرنش سنج.

روش سوراخکاری مرکزی یک تست نیمه مخرب بر روی قطعات می باشد که معمولا با توجه به عمق سوراخ و قطر آن که در محدوده ی ۳⁄۱۶in -1⁄۳۲ (mm4.8-0.8) است، اثر مخرب زیادی بر روی قطعه ایجاد نخواهد کرد.در بعضی از آزمایشات معمولا سوراخ بعد از عملیات برداشته خواهد شد. معمولا این عمل توسط سنباده و یا سنگ زدن انجام می شود. البته باید دقت شود که بر اثر سنباده زدن تنش پسماند جدیدی بر روی سطح قطعه ایجاد نشود.

اندازه گیری تنش پسماند به روش سوراخکاری مرکزی

پاسخ دهید

*