Quantcast
تاثیر اسلام بر موسیقی - دانلود رایگان پاورپوینت آماده - قالب پاورپوینت - دانلود تحقیق

تاثیر اسلام بر موسیقی

تاثیر اسلام بر موسیقی

اندازه: 343 KB

دسته بندی: - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش:211 بازدید

تعداد اسلاید:15

ارسال توسط:

تاریخ ارسال:۳۱ شهریور ۱۳۹۵

به روز رسانی در:۱ آبان ۱۳۹۵

دانلود این پاورپوینت : این فایل رایگان را پس از کلیک روی دکمه دانلود ،دریافت کنید.
ویژگیهای پاورپوینت های پولی(غیر رایگان):کیفیت محتوا بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت ، هیگونه تبلیغ از سایت و غیره در پاورپوینت نخواهد بود.
به این پاورپوینت امتیاز بدهید.
تاثیر اسلام بر موسیقی ادبیات زمان جاهلیت خطا به و شعر و ادبیات دوره جاهلیت بوده است و در اسلام رونق و پیشرفت زیادی پیدا کرد اما خطابه در اسلام پیش از شعر ترقی کرد . فرق خطابه اسلام و جاهلیت آن شد که رونق و بلاغت خطابه های اسلامی بیش از خطابه های جاهلیت بود. زیرا مسلمانان خطابه های خود را از آیات قرآن اقتباس می کردند و اگر چه قرآن در اشعار اسلامی نیز همان اثر را داشته اما اثر آیات قرآنی در خطابه زیادتر بوده است . زیرا میزان خطابه از نظر تاثیر در شنونده وسیع تر است. خطیبان اسلام غالباً خطیبه های خود را با آیات قرآن تزیین می کردند و گاهی هم تمام خطبه آنان از قران بود. نیروی خطایبه در اسلام بیش از پیش شد و اثر آن در برانگیختن اعراب به جنگ و پیروزی زیادتر از روزهای پیش از اسلام گشت . از از آنرو غرور ملی عرب با خطابه افزایش یافت و بدان جهات ذوق آنان در بلاغت تقویت شد و پس از دیدن شعرهای تازی و زبانهای تازی قریحه خطابه سوائی آنها قوی تر گشت و بلاغت آنان در خطابه به جایی رسید که کمتر ملتی پیش از آنان یه آن در جه رسیده بود . حتی از حیث خطابه های موثر و بلیغ از یونان و روم هم جلوتر افتادند. البته روم و یونان خطابه سرایانی همانند دیموستن – اشنیس – هیبریدیسر( یونان ) سیسرون ژولی سزار – سالوستس و لوکیرس (رومی) داشتند و نمی توان در تاثیر خطابه های آنان و بلاغت خطبه هایشان تردید کرد . حضرت علی (ع) صدها خطابه القاء فرموده است و در صدر اسلام نه تنها خلفا و امرا و سرداران بلکه عابدان و زاهدان خطابه سرایی میدانستند و خطیب بودند و این هم از ملتی مثل عرب شگفت نیست چرا که اعراب مردم احساساتی و شاعر مشرب هستند و خطبه های بلیغ در آنان اثر کلی دارد و چه بسا که یک خطبه آنان را برخیزانده و یک خطبه آنها را فروشانده است و یکی از عوامل موثر پیشرفت اسلام نیز همین خطابه سرایی مسلمانان بوده است . در ضمن مطالعه تاریخ فتوحات دلایل بسیاری بر نیروی خطابه و تاثیر آن مشاهده می شود . تاثیر اسلام بر موسیقی

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
0

تاثیر اسلام بر موسیقی

ادبیات زمان جاهلیت

خطا به و شعر و ادبیات دوره جاهلیت بوده است و در اسلام رونق و پیشرفت زیادی پیدا کرد اما خطابه در اسلام پیش از شعر ترقی کرد .

فرق خطابه اسلام و جاهلیت آن شد که رونق و بلاغت خطابه های اسلامی بیش از خطابه های جاهلیت بود.

زیرا مسلمانان خطابه های خود را از آیات قرآن اقتباس می کردند و اگر چه قرآن در اشعار اسلامی نیز همان اثر را داشته اما اثر آیات قرآنی در خطابه زیادتر بوده است . زیرا میزان خطابه از نظر تاثیر در شنونده وسیع تر است.

خطیبان اسلام غالباً خطیبه های خود را با آیات قرآن تزیین می کردند و گاهی هم تمام خطبه آنان از قران بود.

نیروی خطایبه در اسلام بیش از پیش شد و اثر آن در برانگیختن اعراب به جنگ و پیروزی زیادتر از روزهای پیش از اسلام گشت . از از آنرو غرور ملی عرب با خطابه افزایش یافت و بدان جهات ذوق آنان در بلاغت تقویت شد و پس از دیدن شعرهای تازی و زبانهای تازی قریحه خطابه سوائی آنها قوی تر گشت و بلاغت آنان در خطابه به جایی رسید که کمتر ملتی پیش از آنان یه آن در جه رسیده بود . حتی از حیث خطابه های موثر و بلیغ از یونان و روم هم جلوتر افتادند.

البته روم و یونان خطابه سرایانی همانند دیموستن – اشنیس – هیبریدیسر( یونان ) سیسرون ژولی سزار – سالوستس و لوکیرس (رومی) داشتند و نمی توان در تاثیر خطابه های آنان و بلاغت خطبه هایشان تردید کرد .

حضرت علی (ع) صدها خطابه القاء فرموده است و در صدر اسلام نه تنها خلفا و امرا و سرداران بلکه عابدان و زاهدان خطابه سرایی میدانستند و خطیب بودند و این هم از ملتی مثل عرب شگفت نیست چرا که اعراب مردم احساساتی و شاعر مشرب هستند و خطبه های بلیغ در آنان اثر کلی دارد و چه بسا که یک خطبه آنان را برخیزانده و یک خطبه آنها را فروشانده است و یکی از عوامل موثر پیشرفت اسلام نیز همین خطابه سرایی مسلمانان بوده است .

در ضمن مطالعه تاریخ فتوحات دلایل بسیاری بر نیروی خطابه و تاثیر آن مشاهده می شود .

تاثیر اسلام بر موسیقی

پاسخ دهید

*