ریخت شناسی تاس ماهیان

ریخت شناسی تاس ماهیان

ریخت شناسی تاس ماهیان

دارای بدن کشیده،دراز،دوکی شکل و پوشیده از پنج ردیف طولی از صفحات استخوانی ( اسکوت های ) بزرگ بر روی بدن : یک ردیف پشتی ، دو ردیف جانبی و دو ردیف شکمی یا جانبی شکمی است ؛

بقیه پوست توسط دانه های ظریف ، دندانک ها و صفحات کوچک پوشیده شده است.   سر توسط تعداد زیادی صفحات ( پلاک های ) استخوانی پوشیده شده است که به آنها درموکرانیوم ( جمجمه پوستی ) می گویند.

پوزه طویل ، مخروطی یا قاشقی شکل ( بیلچه مانند ) است . دهان زیرین ، قابل بیرون زدن ( رفت و برگشت ) است و در ماهیان بالغ دندان وجود ندارد . لب گوشتی وجود ندارد و قبل از دهان نیز چهار عدد سبیلک قرار گرفته است . تعداد خارهای آبششی محدود است . غشای پایه آبششی وجود ندارد.

سرپوش های آبششی از یک استخوان قوی به نام استخوان زیر سر پوش آبششی شکل گرفته اند . استخوان پیش سرپوش آبششی ابتدایی است و استخوان های بین سرپوش آبششی و سرپوش آبششی و سرپوش آبششی وجود ندارد.

اولین شعاع باله های سینه ای به یک خار قوی تبدیل شده است .

عمر تاس ماهیان صید شده

از نظر سرعت رشد کند بوده و جزء ماهیان طویل عمر هستند . تعیین سن از طریق قطع باله سینه ای و ثابت کردن باله ها در آفتاب  و تهیه مقاطعی از شعاع اول باله سینه ای ومشاهده و شمارش دوائر مخصوص صورت می گیرد.

الف) تاس ماهی – در سواحل جنوبی از ۱۱ سال تا ۲۵ سال.

ب) اوزون برون – بین ۷ تا ۲۲ سال در صید گاههای سواحل جنوبی.

ج) فیل ماهی –  فیل  ماهی نر ۸ تا ۲۹ سال و ماده ها ۱۰ تا ۳۲ سال.

ریخت شناسی تاس ماهیان

این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود.

فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی یکی از دکمه های سبز رنگ زیر کلیک کنید در صورت پاسخ ندادن درگاه پرداخت می توانید بر روی لینک دوم که لینک کمکی است کلیک نمایید