زبان فارسی ۲ دهم انسانی

زبان فارسی 2 دهم انسانی

زبان فارسی ۲ دهم انسانی

سر فصل ها:

درس دوم – جمله

درس سوم – ویرایش

درس پنجم – انواع نوشته

درس ششم – خط و نوشتار

درس هفتم – باید و نباید های املایی ۱

درس هشتم – گروه فعلی و ویژگی های آن

درس نهم – طرح نوشته – مواد لازم نوشته

درس یازدهم – عنوان، شروع و پایان نوشته

درس سیزدهم – باید و نباید های املایی ۲

بخشی از فصل اول:

جمله:

۱- نهاد (صاحب خبر): کلمه یا گروهی از کلمات که درباره آن خبر می­دهیم، جزء گروه اسمی محسوب می­شود. نهاد جمله ممکن است صفر باشد یعنی به قرینه محذوف شده باشد و از شناسه فعل پی به نهاد می­بریم.

نهاد معمولاً در شخص و شمار با شناسه مطابقت می­کند. منظور از شخص سه حالت: اول شخص – دوم شخص – سوم شخص می­باشد و منظور از شمار دو حالت جمع و مفرد است.

– راه تشخیص نهاد: مطابقت با شناسه

– نهاد ممکن است در آغاز، وسط و حتی پایان جمله باشد.

– گاهی نهاد چنان در دل یک جمله گم شده است که تشخیص آن ساده نیست که در آن صورت باید از طریق بررسی مطابقت شناسه با هر کدام از اجزای جمله نهاد را تشخیص داد. اگر نتوانیم می­توان با ایجاد تغییر در شخص و شمار فعل بررسی کنیم که این تغییرات بر روی کدام جزء جمله تأثیر می­گذارد.

زبان فارسی ۲ دهم انسانی

این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود.

فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی یکی از دکمه های سبز رنگ زیر کلیک کنید در صورت پاسخ ندادن درگاه پرداخت می توانید بر روی لینک دوم که لینک کمکی است کلیک نمایید