زنجیره تامین – مطالعه‌ روی صنایع هند

زنجیره تامین – مطالعه‌ روی صنایع هند

اندازه: 374 KB

دسته بندی: - -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 711 نمایش

تعداد اسلاید: 17

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۱ آذر ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

کد QR این پاورپوینت
Scan QR Code to download powerpoint

خرید این پاورپوینت : پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.
ویژگیهای پاورپوینت های غیر رایگان: کیفیت بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت.


 • زنجیره تامین – مطالعه‌ روی صنایع هند

  مقدمه- چرا مدیریت زنجیره تامین سبز

  —حرکت امرزه جهان به سمت نگرانیهای زیست محیطی و آگاهی است. سیاستهای ضدمحیط زیست  که در مراحل اولیه صنعتی شدن دنبال می شد امروزه دیگر گزینه قابل دوامی نیست.

  —تفکر مدرن بیان مینماید که صنعتی شدن و محیط زیست بایستی دست در دست یکدیگر حرکت نمایند. از این رو، اندیشه جهان امروز، توسعه پایدار است و آن بخشی جدانشدنی از مدیریت زنجیره تامین سبز یا مدیریت زنجیره تامین پایدار است

  —امروزه شرکت ها تنها با یک هدف نمی توانند بهبود پیدا کنند بلکه همچنین سیاستهای آنها بایستی طرفدار محیط زیست باشد.

  ادبیات نظری

  —مدیریت زنجیره تامین سبز: تعدادی از واژگان که در مدیریت زنجیره تامین سبز استفاده می شود شامل مدیریت زنجیره تامین محیطی و مدیریت زنجیره تامین  سازگار با محیط زیست (اکو) که بستگی به نقطه نظر پژوهشگر دارند.

  —به طور مشخص، ناراسیمهان و کارتر (۱۹۹۸)، بیان نمودند مدیریت زنجیره تامین سبز شامل روش های است به منظور کاهش استفاده از مواد، علاوه بر بازیافت و استفاده مجدد

  —گودفری(۱۹۹۸) مدیریت زنجیره تامین سبز را به عنوان اقدامات شرکت که بطور پیوسته تاثیر محیطی زنجیره تامین و بهبود نتایج آن را نظارت می نمایند، تعریف می نماید.

  —از طرفی دیگر، بیمون(۱۹۹۹) بر اهمیت همکاری شرکت و مدیریت زنجیره تامین سبز تعریف شده به عنوان کاربرد زنجیره تامین مابین شرکت اصلی و شرکت های همکار تاکید دارد، تا  سازمان از مدیریت اکو دانش چگونگی شرکت اصلی و تکنیک های تولید پاک در حال توسعه پشتیبانی نماید.

  —

  —سارکیس (۲۰۰۳) همچنین ، مدیریت زنجیره تامین سبز را به عنوان ترکیبی از اقدامات محیطی شرکت و  لجستیک معکوس معرفی می نماید و بر اهمیت مورد دوم تاکید دارد.

  —

  —جانی (۲۰۰۹) آن را به عنوان فرایندی تعریف نمود که عنصر سبز به مدیریت زنجیره تامین موجود اضافه گردیده است، و نشان داد که چگونه زنجیره تامین معکوس یک سازمان و اقدامات نوآورانه یک سیستم را بازسازی می نماید. این فراتر از دستیابی به کارآیی که شامل دستیابی به نوآوری در زنجیره تامین با توجه به هزینه ها، سودها و محیط می باشد.

  زنجیره تامین – مطالعه‌ روی صنایع هند

  پاسخ دهید