Quantcast
سرخجه - دانلود رایگان پاورپوینت آماده - قالب پاورپوینت - دانلود تحقیق

سرخجه

سرخجه

اندازه: 1,37 MB

دسته بندی: - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش:105 بازدید

تعداد اسلاید:32

ارسال توسط:

تاریخ ارسال:۷ آذر ۱۳۹۵

به روز رسانی در:۸ آذر ۱۳۹۵

دانلود این پاورپوینت : این فایل رایگان را پس از کلیک روی دکمه دانلود ،دریافت کنید.
ویژگیهای پاورپوینت های پولی(غیر رایگان):کیفیت محتوا بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت ، هیگونه تبلیغ از سایت و غیره در پاورپوینت نخواهد بود.
به این پاورپوینت امتیاز بدهید.
سرخجه علایم بالینی: ۱-مرحله ی آغازین:که به طور معمول نشانه ها خفیف و حتی ناچیزند.ممکن است سرفه و سرخ شدن گلو همراه باتب خفیف یا بدون تب وجود داشته باشد.این نشانه ها بطور کلی خفیف و بدون اهمیت اند وتاحدود۱روز پیش از بروز دانه ها وجود دارند.بزرگسالان ممکن است در این دوره تب و کوفتگی داشته باشند. ۲-بزرگ شدن غدد لنفاوی:مهمترین ویژگی بالینی سرخجه بزرگ شدن غددلنفاوی از یک هفته پیش ازبروز دانه ها تا۱۴-۱۰روز پس از فروکش کردن آنهاست. غددی که بیش از همه گرفتار میشوند عبارتند از:غدد لنفاوی پشت گوشی پشت سری وخلف گردنی. هرگاه دانه ها مشخص نباشند گرفتاری غدد لنفاوی یک نشانه ی تشخیصی بسیار کمک کننده است. ۳-بثورات:دانه های سرخجه در نخستین یا دومین روز بیماری بروز میکنند.دانه ها بصورت ناپیوسته و صورتی رنگ هستندو تقریبا همیشه در صورت بروز میکنند واین یک نشانه ی کمکی برای تشخیص است. سپس به سرعت در پایین بدن پیدا میشوند.این دانه ها بطور معمول در روز دوم کمرنگ شده و در روز سوم از بین  میروند. در اشکال بدون نشانه ی بالینی ممکن است بثورات نداشته باشند. ۴-عوارض:درموارد نادر عوارضی مانند آنسفالیت و نوریت ممکن است بروز کند. ابتلای مفاصل(بصورت درد وتورم مفصل)در نوجونان یک عارضه ی شایع است(بخصوص در زنان)فراوانی این عوارض با افزایش سن بیشتر میشود. بعلاوه تا ۹۰%نوزادان مادرانی که در سه ماهه ی اول حاملگی مبتلا شده اند به سندروم سرخجه ی جنینی یا مادرزادی مبتلا میگردند. سرخجه

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
0

سرخجه

علایم بالینی:

۱-مرحله ی آغازین:که به طور معمول نشانه ها خفیف و حتی ناچیزند.ممکن است سرفه و سرخ شدن گلو همراه باتب خفیف یا بدون تب وجود داشته باشد.این نشانه ها بطور کلی خفیف و بدون اهمیت اند وتاحدود۱روز پیش از بروز دانه ها وجود دارند.بزرگسالان ممکن است در این دوره تب و کوفتگی داشته باشند.

۲-بزرگ شدن غدد لنفاوی:مهمترین ویژگی بالینی سرخجه بزرگ شدن غددلنفاوی از یک هفته پیش ازبروز دانه ها تا۱۴-۱۰روز پس از فروکش کردن آنهاست.

غددی که بیش از همه گرفتار میشوند عبارتند از:غدد لنفاوی پشت گوشی پشت سری وخلف گردنی.

هرگاه دانه ها مشخص نباشند گرفتاری غدد لنفاوی یک نشانه ی تشخیصی بسیار کمک کننده است.

۳-بثورات:دانه های سرخجه در نخستین یا دومین روز بیماری بروز میکنند.دانه ها بصورت ناپیوسته و صورتی رنگ هستندو تقریبا همیشه در صورت بروز میکنند واین یک نشانه ی کمکی برای تشخیص است.

سپس به سرعت در پایین بدن پیدا میشوند.این دانه ها بطور معمول در روز دوم کمرنگ شده و در روز سوم از بین  میروند. در اشکال بدون نشانه ی بالینی ممکن است بثورات نداشته باشند.

۴-عوارض:درموارد نادر عوارضی مانند آنسفالیت و نوریت ممکن است بروز کند.

ابتلای مفاصل(بصورت درد وتورم مفصل)در نوجونان یک عارضه ی شایع است(بخصوص در زنان)فراوانی این عوارض با افزایش سن بیشتر میشود. بعلاوه تا ۹۰%نوزادان مادرانی که در سه ماهه ی اول حاملگی مبتلا شده اند به سندروم سرخجه ی جنینی یا مادرزادی مبتلا میگردند.

سرخجه

پاسخ دهید


*