سرخجه

سرخجه

سرخجه

علایم بالینی:

۱-مرحله ی آغازین:که به طور معمول نشانه ها خفیف و حتی ناچیزند.ممکن است سرفه و سرخ شدن گلو همراه باتب خفیف یا بدون تب وجود داشته باشد.این نشانه ها بطور کلی خفیف و بدون اهمیت اند وتاحدود۱روز پیش از بروز دانه ها وجود دارند.بزرگسالان ممکن است در این دوره تب و کوفتگی داشته باشند.

۲-بزرگ شدن غدد لنفاوی:مهمترین ویژگی بالینی سرخجه بزرگ شدن غددلنفاوی از یک هفته پیش ازبروز دانه ها تا۱۴-۱۰روز پس از فروکش کردن آنهاست.

غددی که بیش از همه گرفتار میشوند عبارتند از:غدد لنفاوی پشت گوشی پشت سری وخلف گردنی.

هرگاه دانه ها مشخص نباشند گرفتاری غدد لنفاوی یک نشانه ی تشخیصی بسیار کمک کننده است.

۳-بثورات:دانه های سرخجه در نخستین یا دومین روز بیماری بروز میکنند.دانه ها بصورت ناپیوسته و صورتی رنگ هستندو تقریبا همیشه در صورت بروز میکنند واین یک نشانه ی کمکی برای تشخیص است.

سپس به سرعت در پایین بدن پیدا میشوند.این دانه ها بطور معمول در روز دوم کمرنگ شده و در روز سوم از بین  میروند. در اشکال بدون نشانه ی بالینی ممکن است بثورات نداشته باشند.

۴-عوارض:درموارد نادر عوارضی مانند آنسفالیت و نوریت ممکن است بروز کند.

ابتلای مفاصل(بصورت درد وتورم مفصل)در نوجونان یک عارضه ی شایع است(بخصوص در زنان)فراوانی این عوارض با افزایش سن بیشتر میشود. بعلاوه تا ۹۰%نوزادان مادرانی که در سه ماهه ی اول حاملگی مبتلا شده اند به سندروم سرخجه ی جنینی یا مادرزادی مبتلا میگردند.

سرخجه

این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود.

فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی یکی از دکمه های سبز رنگ زیر کلیک کنید در صورت پاسخ ندادن درگاه پرداخت می توانید بر روی لینک دوم که لینک کمکی است کلیک نمایید