فرایندهای های شیمیایی

فرایندهای های شیمیایی

اندازه: 1,3 MB

دسته بندی: - -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 634 نمایش

تعداد اسلاید: 33

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

کد QR این پاورپوینت
Scan QR Code to download powerpoint

خرید این پاورپوینت : پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.
ویژگیهای پاورپوینت های غیر رایگان: کیفیت بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت.


 • فرایندهای های شیمیایی

  ۱-۱-۳ مقدمه

  ماشین کاری  شیمیایی   CHM بوسیله  تماس  با  یک معرف قوی مواد غیرحلال  شیمیایی  کار  را کنترل  میکند.  یک  پاشش مخصوصmaskants نامیده میشودکه نواحی از فلزات را که نباید حرکت کنند محافظت می کند.پروسه برای تولید پاکتها و محیطهای مرئی استفاده می شود و مواد را از قسمتهایی که وزن نسبتا بالایی دارند ،حرکت میدهد. CHM شامل قسمتهای زیر است :

  ۱- آماده سازی وتمیز کردن سطح کار:این کار باعث چسبندگی بهتر مواد masking میشود و ذرات آلوده ای را که ممکن است باعث اشکال در کار پروسه ماشین شود را از بین می برد .

  ۲- masking :از ماسکهای جدیدوآماده استفاده میکند که از لحاظ چسبندگی  چسبندگی کافی را داشته باشد و بتواندبه اندازه کافی در مقابل خراش شیمیایی درطول اتصال مقاومت کند .

  ۳- تشریح ماسک بوسیله نمونه های اجراشده درنواحی کهCHMرسیده است، راهنمایی و هدایت میشود.نوع ماسک انتخاب شده بستگی به :سایز قطعه ، تعداد قطعات استفاده شده و جزئیات محلول مطلوب دارد.ماسکهای silk-screen برای قطعات سایه دار که نیاز به تلورانس ابعادی نزدیک دارند ، آماده می شوند .

  ۴- سپس قطعه متصل میشودو ماسک قبل از اینکه قسمت تمام شود ، حرکت داده می شود.در طول CHM (در شکل ۱ و ۲) عمق اتصال بوسیله زمان غوطه وری کنترل می شود.برای جلوگیری از ماشین شدن ناهموار،موادشیمیایی که درسطح استفاده می شوند باید تازه باشند.مواد شیمیایی استفاده شده بسیارخورنده وفاسد شده هستند بنابراین باید ازآنهادریک جای مطمئن نگهداری شود.

  (۱۹۸۹)Hanbook (1997)Bellow گزارش دادند که سطح ماشین شده بستگی به گسترش گرمای نامساوی دارد که ناشی از عملکرد موادشیمیایی است ومقدارحرارت معرف بین ۳۷ تا c 850 است . هرچه حرارت بالاتررود،اتصال سریعتر انجام میشود اما باید با دمای مطلوب۵۰۰c کنترل شود تا یک ماشین یک دست و مطلوب داشته باشیم.

  فرایندهای های شیمیایی

  پاسخ دهید