فرایندهای های شیمیایی

فرایندهای شیمیایی

فرایندهای های شیمیایی

۱-۱-۳ مقدمه

ماشین کاری  شیمیایی   CHM بوسیله  تماس  با  یک معرف قوی مواد غیرحلال  شیمیایی  کار  را کنترل  میکند.  یک  پاشش مخصوصmaskants نامیده میشودکه نواحی از فلزات را که نباید حرکت کنند محافظت می کند.پروسه برای تولید پاکتها و محیطهای مرئی استفاده می شود و مواد را از قسمتهایی که وزن نسبتا بالایی دارند ،حرکت میدهد. CHM شامل قسمتهای زیر است :

۱- آماده سازی وتمیز کردن سطح کار:این کار باعث چسبندگی بهتر مواد masking میشود و ذرات آلوده ای را که ممکن است باعث اشکال در کار پروسه ماشین شود را از بین می برد .

۲- masking :از ماسکهای جدیدوآماده استفاده میکند که از لحاظ چسبندگی  چسبندگی کافی را داشته باشد و بتواندبه اندازه کافی در مقابل خراش شیمیایی درطول اتصال مقاومت کند .

۳- تشریح ماسک بوسیله نمونه های اجراشده درنواحی کهCHMرسیده است، راهنمایی و هدایت میشود.نوع ماسک انتخاب شده بستگی به :سایز قطعه ، تعداد قطعات استفاده شده و جزئیات محلول مطلوب دارد.ماسکهای silk-screen برای قطعات سایه دار که نیاز به تلورانس ابعادی نزدیک دارند ، آماده می شوند .

۴- سپس قطعه متصل میشودو ماسک قبل از اینکه قسمت تمام شود ، حرکت داده می شود.در طول CHM (در شکل ۱ و ۲) عمق اتصال بوسیله زمان غوطه وری کنترل می شود.برای جلوگیری از ماشین شدن ناهموار،موادشیمیایی که درسطح استفاده می شوند باید تازه باشند.مواد شیمیایی استفاده شده بسیارخورنده وفاسد شده هستند بنابراین باید ازآنهادریک جای مطمئن نگهداری شود.

(۱۹۸۹)Hanbook (1997)Bellow گزارش دادند که سطح ماشین شده بستگی به گسترش گرمای نامساوی دارد که ناشی از عملکرد موادشیمیایی است ومقدارحرارت معرف بین ۳۷ تا c 850 است . هرچه حرارت بالاتررود،اتصال سریعتر انجام میشود اما باید با دمای مطلوب۵۰۰c کنترل شود تا یک ماشین یک دست و مطلوب داشته باشیم.

فرایندهای های شیمیایی

این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود.

فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی یکی از دکمه های سبز رنگ زیر کلیک کنید در صورت پاسخ ندادن درگاه پرداخت می توانید بر روی لینک دوم که لینک کمکی است کلیک نمایید