قفل سخت افزاری و نرم افزاری

قفل سخت افزاری و نرم افزاری

اندازه: 534 KB

دسته بندی: - -

قیمت: 6000 تومان

تعداد نمایش: 378 نمایش

تعداد اسلاید: 29

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۳ دی ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

کد QR این پاورپوینت
Scan QR Code to download powerpoint

خرید این پاورپوینت : پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.
ویژگیهای پاورپوینت های غیر رایگان: کیفیت بالا ، قالب اختصاصی ،دارای افکت.


 • قفل سخت افزاری و نرم افزاری

  با توجه به افزایش روزافزون تجارت نرم افزار در دنیا و افزایش سیستم های کامپیوتری و اطلاعاتی جلوگیری از سرقت و کپی کردن اطلاعات امری بسیار مهم محسوب شده و جلوگیری از کپی های غیر مجاز و کنترل آن امری ضروری به نظر می‌رسد.

  لازم به توضیح است که هدف از طراحی قفل های نرم افزاری- سخت افزاری این نیست که هیچکس توانایی شکستن آنرا ندارد بلکه مقصود بالا بردن سطح کنترل کپی های غیر مجاز تا حد ممکن می باشد.

  قفل سخت افزاری

  چنانچه ازسخت افزارخاصی برای قفل گذاری استفاده شود، به آن قفل سخت افزاری می گوییم.

  قفل های سخت افزاری با استفاده از اطلاعات سخت افزاری سیستم های کامپیوتری یا به طور مستقیم سخت افزار کامپیوتر می توانند برنامه یا فایل هایی را کنترل کنند.

  از آنجاییکه کپی کردن سخت افزار بسیار دشوارتر از کپی کردن نرم افزار است، قفل سخت افزاری می تواند تا حد زیادی از دسترسی غیرقانونی افراد غیرمجاز به نرم افزار جلوگیری کند.

  قفلهای سخت افزاری مدرن امروزی توسط پورت USB به کامپیوتر متصل شده و می تواند با نرم افزار ارتباط برقرار کنند.

  این گونه قفلهای سخت افزاری با داشتن الگوریتمهای رمزنگاری قدرتمند داخلی، در مقابل حملات هکرها سرسختی بسیار زیادی از خود نشان می دهند.

  قفل های سخت افزاری مدرن با انجام عملیات رمزگشایی، اجرای توابع امنیتی و در اختیار گذاشتن داده های کلیدی نقش مهمی در امنیت داده ها بر عهده دارند.

  همچنین این قفل ها برای اجرا نیاز به نصب درایور ندارند و از تکنولوژی HID برای برقراری ارتباط با سیستم عامل استفاده کرده و از این طریق با نرم افزار ارتباط برقرار می کند.

  از  بارز ترین نمونه قفل های فیزیکی مدرن می توان دانگل یا قفل usb را نام برد که به منظور ایجاد امنیت بیشتر برای نرم افزار و جلوگیری از کپی شدن غیرقانونی آن طراحی و ساخته شده است.

  عملکرد دانگل یه این صورت می باشد که بعد از هربار اجرای برنامه با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری و رمز گشایی و اجرای توابع امنیتی داخلی، برنامه را چک می کند و در صورتی که اتصال و دسترسی های لازم برقرار بود اجازه دسترسی به برنامه را می دهد در غیر این صورت کاربر اجازه دسترسی نخواهد داشت.

  قفل سخت افزاری و نرم افزاری

  پاسخ دهید