مسجد سید اسماعیل بازار ناصر خسرو

مسجد سید اسماعیل بازار ناصر خسرو

مسجد سید اسماعیل بازار ناصر خسرو

در لته‏ی میان دو در نیز این عبارت به همان خط نقش بسته است: لا اله الا الله محمد رسول‏الله علی ولی‏الله
علاوه بر عبارات مذکور که به خط تعلیق است، در دو سوی بالا و پایین هر لنگه از درها، در قالب قاب ترنج عباراتی به خط خوش نستعلیق به چشم می‏خورد و آن‏طور که مشاهده می‏شود به تعمیرات در وبقعه در دوره‏ی قاجار بازمی‏گردد. قسمتی از متن کتیبه چنین است:
تعمیر در و بقعه‏ی متبرکه سید جلیل… امام‏زاده اسماعیل در عهد دولت شادمان العادل خاقان ابن السلطان و الخاقان ابن السلطان محمدشاه غاضی [کذا] خلد الله ملکه و…
این در، اکنون با پوششی از صفحات شیشه‏ای از آسیب‏های احتمالی بیش‏تر در امان مانده است.
آخرین مکان مربوط به محوطه‏ی امام‏زاده اسماعیل – واقع در غرب بقعه و منتهی‏الیه غرب بنا – فضایی است که تنها راه دست‏رسی بدان از داخل بقعه است و راه به جایی هم ندارد؛ بدون روزن و حتی پنجره، و در حال حاضر متروک. مکانی که روزگاری به عنوان مسجد بالاسر مورد استفاده قرار می‏گرفت، اکنون نسبت به ایوان، رواق و بقعه، به صورت فضایی محقر و ساده جلوه می‏کند. اما در عین حال در قدمت آن نباید تردید کرد. فضا، مرکب از دو اتاق به شکل مستطیل است که هر دو پوششی از طاق و تویزه دارند. بدنه‏ی فضا نیز گچ اندودی ساده و فاقد هرگونه تزیینی است و در حال حاضر از آن به عنوان انبار استفاده می‏شود.

مسجد سید اسماعیل بازار ناصر خسرو

این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود.

فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

 

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی یکی از دکمه های سبز رنگ زیر کلیک کنید در صورت پاسخ ندادن درگاه پرداخت می توانید بر روی لینک دوم که لینک کمکی است کلیک نمایید