no-img
دانلود پاورپوینت آماده – دانلود قالب پاورپوینت – دانلود تحقیق

بعد از انجام لیزر تا چه مدت باید از قرار گیری در معرض آفتاب اجتناب کنیم؟


دانلود پاورپوینت آماده – دانلود قالب پاورپوینت – دانلود تحقیق

صفحه جدا

بعد از انجام لیزر تا چه مدت باید از قرار گیری در معرض آفتاب اجتناب کنیم؟


سوال : سلام. من اولین جلسه درمان از بین بردن موهای زیر بغل را با لیزر الکساندرایت کندلا انجام دادم. پزشک به من توصیه کرد تا از آفتاب دور بوده و حتما از ضدآفتاب استفاده کنم. من تصمیم گرفتم تا از تی شرت هایی با آستین های بلندتر استفاده کنم تا پوشش بیشتری داشته باشد، اما به توجه به اینکه در حال حاضر تابستان است تا چه مدت باید منتظر بمانم تا قرار گیری در معرض آفتاب برای من بی خطر باشد؟

پاسخ پزشک ۱ : لیزر موهای زائد و حفاظت در برابر نور خورشید

اگر مستعد ابتلا به هایپرپیگمنتیشن (بیماری مرتبط با رنگدانه های پوست)  به شکل واکنش به تروما مثل آکنه، سوختگی، ایجاد زخم و امثالهم هستید، نباید آفتاب بگیرید  یا در بهترین حالت  حداقل تا ۶ ماه بعد از لیزر موهای زائد  از قرار گیری در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. همچنین اگر آفتاب گرفته اید، قادر به انجام درمان لیزر تا زمانی که برنزه بودن پوست از بین برود، نخواهید بود. در غیر این صورت خطر بروز عوارض افزایش می یابد.

پاسخ پزشک ۲ : لیزر موهای زائد و قرار گیری در معرض نور خورشید

از سوال شما سپاس گزاریم. بسیار مهم است که قبل از انجام درمان لیزر، بعد از آن و بین جلسات مراجعه برای درمان، برنزه و آفتاب گرفته نباشید، زیرا باعث  بروز هایپرپیگمنتیشن (بیماری مرتبط با رنگدانه های پوست) شده و در طول درمان سوختگی ایجاد می شود. بهتر است در طی زمان درمان، رنگ پوست طبیعی خودتان را داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل گردد. موفق باشید.

پاسخ پزشک ۳ : لیزر موهای زائد و قرار گیری در معرض نور خورشید

بسیار مهم است که قبل یا بعد از درمان لیزر آفتاب نگرفته باشید. اگر پوست خود را برنزه کنید، شما یک کاندیدای مناسب برای انجام لیزر نخواهید بود. در صورت برنزه بودن اگر درمان لیزر شما با دستکاه کندلا انجام شود، خطر بروز سوختگی پوست و ابتلا به هایپرپیگمنیشن بالا می رود. به همین شکل اگر بعد از درمان لیزر نیز جهت برنزه کردن پوست خود و آفتاب گرفتن اقدام نمایید، باز هم در معرض ابتلا به هایپرپیگمنیشن هستید.  بهتر آن است که برای چند هفته پس از انجام درمان لیزر از قرارگیری در معرض نور خورشید اجتناب نمایید. لطفا جهت رسیدن به بهترین نتایج برای این درمان زیبایی با متخصص این حوزه مشورت نمایید.

پاسخ پزشک ۴ : لیزر موهای زائد و قرار گیری در معرض نور خورشید

برخی از انواع لیزر وجود دارد که به طور کاملا ایمن و سالم پوست های آفتاب دیده و برنزه را لیزر می کند. در هر حال، تابش شدید نور خورشید و قرار گیری در معرض نور UV در محل های آفتاب گیری، قبل یا بعد از درمان می تواند منجر به بروز شرایط نامطلوب پوستی مثل تاول، اختلال در رنگدانه های پوست و یا زخم و خراش گردد. در طی دوره درمان باید از ضدآفتاب استفاده نموده و تا حد امکان از برخورد آفتاب با نقاط تحت درمان جلوگیری کنید.  هم چنین از رفتن به محل های آفتاب گیری و مراکز برنزه شدن اجتناب نمایید. برنزه کننده های بدون نور خورشید بدین معنا هستند که سطح پوست  مقداری از انرژی لیزر را جذب می کند مگر اینکه از لیزر با پالس طولانی استفاده گردد. حتما از آفتاب شدید دوری کنید. پوست سوخته شده هیچ گاه نمی تواند توسط لیزر درمان شود. اما پوست برنزه شده می تواند گاهی با لیزر مناسب به شکل ایمن و سالم تحت درمان قرار گیرد. یک مشاوره رایگان برای تشخیص اینکه لیزر چقدر برای شما ایمن و موثر است، می تواند کمک کننده باشد.

پاسخ پزشک ۵ : لیزر موهای زائد و قرار گیری در معرض نور خورشید

در زمان انجام درمان لیزر، اکیدا توصیه می شود که حداقل تا ۲ هفته از قرارگیری در معرض نور خورشید اجتناب نمایید.

قبل و بعد از لیزر موهای صورت بهترین کار آن است که رنگ طبیعی و پایه ی پوست خود را دارا بوده تا بهترین نتایج روی پوست و موی شما حاصل گردد. لیزرها جذب رنگدانه ها می شوند و اگر شما اخیرا آفتاب گرفته باشید، لیزر، برنزه بودن و گرمای پوست را شناسایی نموده و سوختگی های احتمالی بروز پیدا می کنند. به علاوه استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب  و لباس محافظ در مناطق تحت درمان لیزر، برای داشتن یک درمان موثر و سالم ضروری است. نوع پوست، داشتن زمینه و استعداد برای سوختگی و استفاده از انواع خاصی از داروها ممکن است نتایج حاصل را تحت تاثیر قرار دهد.