no-img

دانلود پاورپوینت آماده { پاورپوینت رایگان }

ادامه مطلب

جایگاه Wimax
zip
دی ۱۰, ۱۳۹۸
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

جایگاه Wimax


جایگاه Wimax

Wimax که از حروف اول نام انجمن کار بین جهانی برای دسترسی مایکروویو (The worldwide interoperability for Microwave Access Forum) گرفتهشده ، سازمانی غیر انتفاعی متشکل از سازندگان تجهیزات دسترسی بیسیم مبتنی بر استاندارد lEEE 802.16   میباشد که گسترش و حضور یک سازنده در بازار شبکههای بیسیم شهری بدون پذیرش در آزمایشهای این سازمان دشوار میباشد. مؤسسه استانداردهای مخابراتی اروپا موسوم به ETSI نیز در حال کار مشترک با Wimax  برای هماهنگسازی استاندارد این سازمان برای شبکههای شهری بیسیم (موسوم به HYPERMA) با مشخصات مورد پذیرش Wimax میباشد.

در شروع لازم است تعریف سادهای از مدولاسیون داشتهباشیم. اساساً در مخابرات به هر نوع تبدیل و تغییری که یک سیگنال را آماده عبور از یک محیط ارتباطی خاص می نماید، مدولاسیون اطلاق میشود. دستگاه مودم مثلا بسیار خوبی از کاربرد مدولاسیون میباشد که علائم دیجیتالی یک کامپیوتر را به علائم آنالوگ شبیه به صدا تبدیل میکند تا امکان گذر از محیط شبکه تلفن را بیابند.

امواج رادیویی گونهای از امواج الکترومغناطیسی بوده که دارای شکل سینوسی و سرعت سیری برابر با سرعت نور میباشند . این امواج برحسب فرکانس نوساناتشان درستهبندی میگردند و قادر به حرکت در فواصل طولانی و از طریق هوا هستند.

درصورتی که از امواج فوق جهت حمل اطلاعات استفاده میشود با نام سیگنال حامل (Carrier) شناخته میشوند . فرکانس سیگنال حامل مشخصات خاص آن را تعیین میکند .برای مثلا امواج رادیویی با فرکانس پایینتر از ۱۰ گیگاهرتز قادر به عبور از میان اجسام صلب (برای مثلا ساختمانها)هستند.همین امر دلیل استفاده از طیف فرکانسی ۹۰۰ و ۱۸۰۰ مگاهرتز برای تلفنهای همراه سیستم GSM) میباشد.

اساساً مدولاسیون در سیستمهای بیسیم با تغییر یکی از مشخصههی موج رادیویی متناسب با علائم اطلاعاتی (صفر ویکها) انجام میگیرد . سه تکنیک اصلی وجود دارد که با تغییر در دامنه (ASK)، فرکانس (FSK) و فاز(PSK)کار میکنند. شکل ۴ چگونگی انجام مدولاسیون فرکانسی را نمایش میدهد.

اصولاً کارایی یک تکنیک مدولاسیون متناسب با تعداد علائم اطلاعاتی (بیتها ) است که در هر نوسان موج رادیویی منتقل میکند . برای مثال مدولاسیون فاز چهارتایی(QPSK) مطابق شکل در هر نوسان دو بیت را حمل میکند . افزایش تعداد بیتها با افزایش نرخ انتقال اطلاعات منجر میگردد و البته دارای حدیاست که معمولاً با حداکثر فضای قابل پوشش سیستم ارتباط بیسیم ، رابطه عکس دارد.

تکنیک مدولاسیون پیشرفتهتر QAM تلفیقی از دو روش دامنه و فاز میباشد که دستیابی به نرخهای بالاتر را (در فرکانس برابر) امکانپذیر میسازد. تکنیکQAM 16 چهار بیت را درهر نوسانو QAM 64 تا ۱۶ بیت را در هر نوسان منتقل میکند.این فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات و بخش کوچکی از متن آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود. فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی دکمه سبز رنگ خرید و دانلود کلیک کرده پرداخت اینترنتی را انجام دهید سپس لینک دانلود فایل را مشاهده می کنید همچنین یک نسخه از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد

درباره نویسنده

حسین میر 959 نوشته در دانلود پاورپوینت آماده { پاورپوینت رایگان } دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *