no-img
دانلود پاورپوینت آماده { پاورپوینت رایگان }

مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم


دانلود پاورپوینت آماده { پاورپوینت رایگان }

ادامه مطلب

مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم
zip
اسفند ۲, ۱۳۹۵
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید
مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم

مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم


مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم

به مکانیزم پیدا کردن موقعیت یک شیئ یا فرد، یا پیدا کردن ارتباط فضایی بین اشیا، یا بدست آوردن اطلاعات مکان، مکان یابی گفته می شود.

دانستن مکان اشیا و افراد از دیرباز به عنوان یک نیاز به شمار می رفته و تلاشهای زیادی برای پیدا کردن راهی برای به دست آوردن مکان اشیا و افراد صورت گرفته است.

بزرگترین و در حال حاضر بهترین راه ارائه شده سیستم موقعیت یاب جهانی است. این سیستم دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال مقدار خطای آن در حد چند متر است ولی گران قیمت است، بزرگ است، مصرف بالایی دارد و در بین ساختمانهای بلند و در داخل ساختمان پاسخگو نیست .

شبکه حسگر بیسیم به مجموعه ای از حسگرها که به صورت خودبرپا و به صورت بیسیم با یکدیگر مرتبط شده اند و همگی پدیده خاصی را اصطلاحا حس می کنند گفته می شود. تعداد این حسگرها می تواند بسیار زیاد و دامنه پراکندگی آنها نیز می تواند بسیار وسیع باشد. حسگر های این شبکه می توانند به صورت دستی در مکانهای مورد نظر قرار گیرند و ثابت شوند و یا اینکه به صورت تصادفی در محل مورد نظر برای حس کردن پراکنده شوند. هدف اصلی در این شبکه ها بعد از برپایی در درجه اول جمع آوری اطلاعات و بعد از آن هر چه بیشتر بودن عمر شبکه است.

برای رسیدن به هدف دوم که طولانی تر کردن عمر شبکه است باید هر چه می توان توان مصرفی حسگر ها را پایین آورد زیرا عمر یک حسگر به مقدار باطری موجود آن بستگی دارد. یکی از راههای پایین آوردن توان مصرفی یک حسگر این است که مقدار محاسبات انجام شده در آن و مقدار ارتباطات آن را به حداقل برسانیم مخصوصا مقدار ارتباطات، زیرا این عمل بیشترین توان مصرفی را در یک حسگر دارد. از دیگر خصوصیاتی که حسگرها باید داشته باشند می توان به اندازه کوچک و هزینه کم اشاره کرد.

در بسیاری از موارد داده های جمع آوری شده توسط شبکه بدون دانستن مکان جمع آوری آنها هیچ فایده ای ندارند. به عنوان مثال داده های مربوط به وقوع آتش سوزی در جنگل یا عبور دشمن از مرز. از این رو در این موارد باید مکان داده ها ،که همان مکان حسگر است، را نیز بدانیم. بنابراین در شبکه هایی که مکان حسگر ها در آنها مشخص و ثابت نیست به مکانیزمهای مکان یابی نیاز داریم. از طرفی با توجه به معایب سیستم موقعیت یاب جهانی و خصوصیاتی که یک حسگر داشته باشد نمی توان از این سیستم برای مکان یابی حسگر ها استفاده کرد و باید به دنبال راههای کم هزینه تر و کم مصرف تر بود. به همین خاطر روشهای زیادی برای مکان یابی در شبکه های حسگر بیسیم ارائه شده اند.

مکان یابی در شبکه حسگر بیسیماین فایل پاورپوینت هم اکنون برای دانلود شما آماده شده است. فایل پاورپوینت حاظر که توضیحات و بخش کوچکی از متن آن را ملاحظه کردید پس از پرداخت اینترنتی آماده دانلود خواهد بود. فایل پاورپوینت حاظر توسط تیم pptx ساخته و برای دانلود بر روی سرورهای سایت قرار گرفته است.شما پس از پرداخت هزینه می توانید نسبت به دانلود این فایل پاورپوینت اقدام نمایید

پس از دانلود چگونه از این پاورپوینت آماده استفاده کنم؟

شما پس از دانلود این پاورپوینت آماده می توانید با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت (microsoft powerpoint)نسبت به مشاهده،ویرایش و یا ارائه این فایل پاورپوینت اقدام نمایید.

تفاوت این پاورپوینت با پاورپوینت های رایگان چیست؟

تفاوت در کیفیت پاورپوینت ها و مطالب اختصاصی آن ها می باشد شما پس از خرید و دانلود این پاورپوینت متوجه تفاوت آن با سایر پاورپوینت های موجود بر روی وب خواهید شد.

چگونه می توانم این پاورپوینت را دانلود کنم؟

شما پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ خرید و پرداخت اینترنتی قادر به مشاهده لینک دانلود خواهید بود همچنین یک نسخه از آن لینک دانلود به ایمیلی که قبل از پرداخت وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

برای دریافت فایل پاورپوینت کافی است بر روی دکمه سبز رنگ خرید و دانلود کلیک کرده پرداخت اینترنتی را انجام دهید سپس لینک دانلود فایل را مشاهده می کنید همچنین یک نسخه از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد

درباره نویسنده

Mostafa Mirzaee 779 نوشته در دانلود پاورپوینت آماده { پاورپوینت رایگان } دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


یک پاسخ به “مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم

  1. salivan گفت:

    عالیه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *